Jak správně prostřít stůl: tipy a triky pro dokonalé stolní prostírání


Prostření stolu je nedílnou součástí přípravy na hosty. Pokud chcete, aby vaše hostina byla dokonalá, měli byste věnovat pozornost i tomuto detailu. Následující tipy a triky vám pomohou vytvořit krásné a funkční prostření stolu.

1. Zvolte správné nádobí a příbory

Prvním krokem k dokonalému prostření stolu je zvolení správného nádobí a příborů. Základem jsou talíře, které by měly být dostatečně velké a s vhodným okrajem. Pokud servírujete polévku, měla by být podávána v hlubokém talíři. Příbory by měly být kvalitní a čisté, bez škrábanců a skvrn. Pokud nevíte, jaké příbory použít, můžete se inspirovat tradičním stolováním.

2. Zvolte vhodné ubrusy a ubrusoviny

Ubrus by měl být dostatečně velký a vhodně zvolený podle příležitosti. Pokud se jedná o formální večeři, měl by být ubrus bílý a jednoduchý. Pokud je hostina neformální, můžete zvolit ubrus s veselejším vzorem. Kromě ubrusu můžete použít také ubrusoviny, které slouží k ochraně ubrusu před skvrnami a zároveň vytvářejí zajímavý vizuální efekt.

3. Zvolte správné dekorace

Dekorace jsou důležitou součástí prostření stolu. Můžete použít květiny, svíčky, ozdobné vázy nebo jiné dekorace podle vašeho vkusu. Je důležité, aby dekorace nebyly příliš vysoké a nebránily hostům v rozhovoru. Pokud používáte svíčky, měly by být dostatečně stabilní a nekouřit.

4. Zvolte správné osvětlení

Osvětlení může vytvořit příjemnou atmosféru a zároveň pomoci hostům vidět jídlo a příbory. Můžete použít stolní lampy, svíčky nebo jiné zdroje světla. Je důležité, aby osvětlení nebylo příliš silné a neoslňovalo hosty.

5. Zvolte správné sklenice

Sklenice by měly být zvoleny podle toho, co se bude pít. Pokud servírujete víno, měla by být sklenice s výrazným tělem a úzkým hrdlem. Pokud servírujete vodu, můžete použít větší sklenice s širším hrdlem. Je důležité, aby sklenice byly čisté a bez škrábanců.

Prostření stolu může být zábavnou a kreativní činností. S těmito tipy a triky budete schopni vytvořit krásné a funkční prostření stolu, které zaujme vaše hosty a pomůže vám vytvořit příjemnou atmosféru.

Zde najdete další inspiraci a tipy na dokonalé prostření stolu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Life Is Dream a jeho autorem je Life Is Dream. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.